Lyžiarsky výcvik 2020 - Monkova dolina Ždiar

Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz žiakov našej školy sa uskutočnil v termíne 13.1. - 17. 1. 2020 v Monkovej doline. Účastníci kurzu si užili nádherné zasnežené Belianske Tatry, slniečko, ubytovanie a chutnú kuchyňu hotela Magura. Týždeň lyžovania, guľovačiek, utužovania kolektívu, smiechu  a radosti z pohybu, to všetko prispelo k nádherným zážitkom a dobrej atmosfére žiakov 7. a 8. ročníka. Všetci žiaci úspešne zvládli výcvikový kurz a stali sa z nich lyžiari.

TRADIČNÝ FLORBALOVÝ TURNAJ

Dňa 22. 11. 2019 sa uskutočnil školský florbalový turnaj pre žiakov 5. a 6. ročníka.

Hralo sa systémom každý s každým medzi jednotlivými triedami v ročníkoch. V 5. ročníku  zvíťazila trieda  5.C.  Víťazom 6. ročníka sa stala trieda 6. B. Finálový zápas sa odohral  medzi triedami   5.C a 6.B  s výsledkom       6 : 1. Celkovým víťazom turnaja sa stala trieda 5.C.

Najlepším hráčom 5. ročníka sa stal Oliver Landa a najlepším brankárom Patrik Práč. Najlepším hráčom 6. ročníka bol  Ivan Medviď a najlepším  brankárom   Ľuboš Moravec. Florbalisti boli odmenení za svoju snahu a bojovnosť vecnými cenami.

Víťazom srdečne blahoželáme.

Testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého ročníka

Ministerstvo školstva zabezpečuje raz ročne v súčinnosti so základnými školami, vysokými školami a športovými organizáciami celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov prvých a tretích ročníkov základných škôl.

Hlavným cieľom testovania je poskytnúť rodičom dieťaťa užitočnú informáciu o tom, aké má dieťa vrodené predpoklady a podľa toho je odporúčaná zodpovedajúca skupina športov. Výstupná informácia sa získava na základe vzájomného prepočtu výsledkov jednotlivých disciplín špecializovanej testovacej batérie.

Testovanie pohybových predpokladov slúži ako dôležitá informácia pri nasmerovaní detí tam, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.
    Osvedčenie, ktoré dieťa dostane, hovorí o odporúčaných druhoch, resp. okruhu športov z pohľadu ich charakteru (silové, vytrvalostné, ...).

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik  sa organizuje ako súčasť povinného vyučovania telesnej výchovy v rozsahu 20 vyučovacích hodín. Žiaci sa zoznamujú s vodným prostredím, skúšajú rôzne spôsoby dýchania, učia sa bezpečne pohybovať vo vodnom prostredí. Plaveckého kurzu sa zúčastnilo  43 žiakov zo 4. ročníka   v dňoch od 6. Júna do 21. Júna. Všetci zvládli základy plaveckého výcviku aj vďaka p.učiteľovi M. Škirdovi, K. Karasovej,  M. Sivákovi a M. Mišovi.

Lyžiarsky výcvik 2019 – Monkova dolina Ždiar

Tohtoročný lyžiarsky výcvik sme pre žiakov našej školy zrealizovali v dňoch     14. 1. – 18. 1. 2019 v krásnom lyžiarskom stredisku SKI Monkova dolina, ktoré je 1,5 km od obce Ždiar, priamo pri hoteli MAGURA, v ktorom sme boli aj ubytovaní. Lyžiarsky výcvik absolvovali žiaci  7. ročníka na štátnu dotáciu a žiaci 8. – 9. ročníka  ako samoplatcovia. Výcvik prebiehal podľa vopred vypracovaného plánu činnosti . Všetci žiaci úspešne zvládli základy lyžiarskej abecedy a čo je najdôležitejšie, celý výcvik prebehol bez úrazu.

Športu zdar a lyžovaniu zvlášť.

FLORBAL 2018

Obľúbeným športom, ktorý patrí k našej škole je okrem futbalu aj florbal.

Dňa 28.11.2018 sa uskutočnil  3.ročník  FLORBALOVÉHO  TURNAJA, ktorého sa tradične  zúčastňujú žiaci 5. a 6. ročníka pod vedením učiteľa Mgr. Mariana Miša a Mgr. Michala Siváka.  Turnaj slávnostne otvoril zástupca primátora mesta Ing. Roman Oklamčák. Víťazmi sa stali  družstvá 5.A  a 6. B triedy, ktorí boli za skvelé športové výkony aj patrične odmenení.

Lyžiarsky výcvik 2018

V dňoch od 15.1. do 19. 1. sa siedmaci našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku vo Vysokých Tatrách. Ubytovaní boli v Tatranskej Štrbe v hoteli Rysy. Lyžiarske svahy zdolávali v Podbanskom a Ždiari- Strednica. Výcvik všetci absolvovali úspešne, domov sa vrátili celí a zdraví.

Florbalový turnaj 2017

Už druhý rok sa chlapci piateho a šiesteho ročníka stretli a zmerali si sily v  turnaji.  Nie však v hocijakom ale flortbalovom. Ako to v športe chodí, vyhrať mohol len ten najlepší. Po súboji, kde hral každý s každým, vzišli víťazi piateho a šiesteho ročníka, ktorí sa stretli vo finálovom kole. Celkovými  víťazmi sa stali žiaci šiesteho ročníka : Matúš Marga, Slavomír Sejna, Marko Ďurica, Samuel Kačúr a Frederik Michalko. Blahoželáme a tešíme sa na budúci turnaj.