Predškoláci - MŠ

Predškoláci na návšteve vo veľkej škole

Dňa 12. 2. 2020 si do školských lavíc zasadli aj naši predškoláci. Vyskúšali si, aké to je byť prvákom. Naši prváci si pre predškolákov pripravili básničky, pesničky, predviedli im všetko to, čo sa doposiaľ naučili. Zopakovali si farby, základné geometrické tvary. Za pomoci starších žiakov predškoláci pracovali na zadaných úlohách. Neskôr ukázali svoju šikovnosť pri úlohách z grafomotoriky. Predškoláci mali možnosť nahliadnuť do prváckych učebníc a pomôcok, s ktorými sa už čoskoro v škole stretnú. Po hodine ich čakalo sladké občerstvenie.

Veríme, že sa im u nás páčilo a o pár mesiacov ich uvidíme v našich laviciach.

ZUMBA DAY

Pohyb je dôležitou súčasťou života každého človeka. Presvedčili sme sa o tom aj my, dnes u nás v škole.  Pod vedením inštruktorky zumby Ľubky Sivákovej sa roztancovali veľkí, malí ale hlavne tí najmenší, budúci školáci. Latinskoamerické rytmy sa ozývali celou telocvičňou, najkrajší však bol úsmev detí, radosť z pohybu a iskričky v ich očiach. Odmenou za ich vytrvalosť bola zumba medaila, ktorú každému predškolákovi odovzdal p. riaditeľ.

Návšteva škôlkarov v našej škole

21. február bol pre našich predškolákov dňom, na ktorý sa už veľmi tešili. Navštívili „veľkú“ školu. Privítali ich nielen prváci, ale aj štvrtáci. Symbolicky im odovzdali žezlo do prvého ročníka. Panie učiteľky budúce prváčky – p. uč. Kasičová a p. uč. Pokriňáková ich privítali úsmevom a dobrou náladou. Po veselom zvítaní a zazvonení školského zvonca sa zúčastnili na ozajstnom vyučovaní. Prostredníctvom  detí a pani učiteľky sa zoznámili s písmenkami a ozajstnými školskými úlohami. Prváci im predviedli, čo sa všetko stihli v ZŠ naučiť – a veru nie je toho málo. Ani  škôlkari sa nedali zahanbiť.. Na záver si deti vymenili pekné darčeky, ktoré svojim kamarátom vyrobili. Po tomto milom stretnutí bude pre predškolákov ich zápis do školy určite jednoduchší.