Výchovný poradca: Ing. Miroslava Ihnátková

Úradné hodiny: -každú prvú stredu v mesiaci

13.30 - 14.30 hod.

Milí deviataci!

Možno si ani neuvedomujete, že stojíte pred jedným z najdôležitejších rozhodnutí vo svojom živote. Áno, je to tak. V tomto školskom roku urobíte prvý vážny krok pre svoju budúcnosť. Pomaly vkročíte do sveta dospelých, do sveta práce. Venujte preto výberu strednej školy a voľbe povolania veľkú pozornosť. Hľadajte čo najviac informácií o tejto problematike a rozhodnite sa zodpovedne a správne.

Pretože mi záleží na tom, aby ste boli úspešní, rada Vám poradím a pomôžem. Dúfam, že k tomu prispejú aj zverejnené webové stránky a konzultačné hodiny.

Budem Vám držať palce!

Prechod žiakov zo základnej na strednú školu

Pod "Prechodom žiakov" rozumieme celý komplex činností, ktorý v súlade s platnou legislatívou (zákon 245/2008 Z.z a zákon 596/2003 Z.z.) koordinuje a administratívne zabezpečuje proces ukončenia štúdia na základnej škole a jeho pokračovanie na strednej škole. Tento proces v sebe zahŕňa etapy:

• proforientáciu žiaka základnej školy
    • stanovenie plánu výkonov (odbory, počty tried a žiakov) pre prvý ročník strednej školy
    • testovanie žiakov Testovanie 9 a použitie výsledkov ako jedného z kritérií prijímania
    • stanovenie kritérií prijímania na základe kvantity a kvality hlásiacich sa žiakov
    • samotný úkon prijímania (dve kolá, prvé kolo v dvoch termínoch) a zápis žiakov
    • sledovanie voľných miest po každom kole skúšok a konanie druhého kola
    • odvolacie konanie po prvom a druhom kole skúšok

Na jednotlivých etapách sa podieľajú rôzni nositelia procesu: školy (ZŠ, SŠ), zriaďovatelia (ZR), Odbory školstva okresného úradu v sídle kraja (OŠ), samosprávne kraje (SK), Centrá pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP), verejnosť (žiak a zákonný zástupca ZZ). Pre funkčnosť celého procesu je nevyhnutná výmena informácií, ktorá sa uskutočňuje formou tlačív a formulárov ale i elektronicky emailom a web stránkami.

Bližšie informácie na stránke https://www.svs.edu.sk/proforient.aspx

Na aké povolanie sa hodím?

Interaktívna metodika pre žiakov základných a stredných škôl

Na_ake_povolanie_sa_hodim2_(1).ppt