Medzinárodný deň detí

Medzinárodný deň detí je sviatkom detí,  ktorý  oslavujeme v našej škole už tradične každý rok. Ani tento rok nechýbala zábava v podobe bublinára, vystúpenia superstaristu Martina Krausa či tanečnej šou. Deti mali možnosť pochutnať si na cukrovej vate a popcorne. Detská organizácia FÉNIX vďaka dlhodobej spolupráce so školou pripravila divadelné predstavenie. Predstavili sa v ňom žiaci 6. ročníka zaujímavým spracovaním Pipi Dlhej Pančuchy. Nielen samotná hlavná predstaviteľka Pipi bola ako vystrihnutá z knihy Veľká Šibalka, ale aj ostatní malí herci ukázali svoje umenie. Predstavenie zaujalo nielen deti našej školy, ale aj pozvaných hostí z MŠ nášho mesta. Vďaka patrí aj rodičom účinkujúcich detí, ktorí pomohli pri príprave kostýmov či rekvizít.

DEŇ DETÍ

1.jún je sviatkom všetkých detí. V našej škole sme tento sviatok oslávili slávnostným otvorením Galérie pod holým nebom. Umelcami boli sami žiaci, ktorých diela sa niesli v duchu Ja a môj svet. Malých ale aj veľkých zaujali súťaže na kolieskových korčuliach. No a čerešničkou na torte bola zmrzlinová pochúťka, ktorá v horúcom počasí všetkých osviežila.

Noc v škole 2016- MDD

Ako to vyzerá v noci doma, to pozná každý...

Ale noc v škole, to je niečo výnimočné. Žiaci a učitelia 1. – 4. ročníka si túto výnimočnú situáciu vyskúšali. V podvečer 16. júna 2016 sa všetci zišli v škole nabalení spacákom a karimatkou, s očakávaním veľkého dobrodružstva. Veď pre mnohých to bola prvá noc bez rodičov.

Program celého večera bol pútavý a zaujímavý. Úvodné stretnutie bolo v átriu školy, kde všetkých už očakával vzácny hosť, psík Tesa. Pani Margová z Občianskeho združenia Zlatý pes ukázala prácu vodiaceho psíka. Za odmenu psík Tesa dostal granulky a dobrotky, na ktoré škole sponzorsky prispela pani Lengyelová. Zumba pod vedením p. učiteľky Bobíkovej zasa rozprúdila všetky žilky. Divadelníci z Detského divadelného súboru  Bzučo pod vedením p. uč. Kasičovej zabavili našich školákov moderným príbehom o Janíčkovi a Marienke. Večera v podobe pečenej klobásky padla každému vhod. Čo by to bola zábava bez diskotéky. Taká poriadna pyžamová párty, to už je niečo. No a na záver už len rozprávka na dobrú noc a netradičný spánok.

Na druhý deň ráno nechýbala povinná ranná hygiena spojená s rozcvičkou a chutné raňajky v školskej jedálni. Aj toto podujatie prispelo k stmeleniu triednych kolektívov a výchove k správnemu životnému štýlu žiakov našej školy.

MDD 2012

Tradične v rámci osláv Medzinárodného dňa detí sme na našej škole pripravili pre žiakov skvelé podujatia s príjemnými prekvapeniami:

• ukážky policajných zásahov útvarom hraničnej colnej správy

• exhibičné športové vystúpenie majstra Európy v HORTINGU

• koncert hudobnej skupiny eS KVARTET

MDD 2008 - Noc v škole

Každoročne naša škola oslavuje Medzinárodný deň deti vo veľkom štýle. Keďže tento deň patrí deťom, teda aj žiakom našej školy, v roku 2008 sme sa ho rozhodli osláviť netradične. Učitelia a žiaci školy strávili nielen deň, ale aj noc v škole, ktorá bola spestrená bohatým programom. Pre všetkých to bol nezabudnuteľný zážitok.